Kurumsal

Kurumsal

ARKOÇ VANA 1991 yılında Seyit Mehmet ARIKOĞLU tarafından Konya da kurulmuştur.Bugün uluslararası marka olmanın heyecanını yaşayan ARKOÇ VANA 15.000 m2 si kapalı olmak üzere toplam 30 000 m2 çalışma alanı ve deneyimli kadrosuyla üretimini sürdürmektedir. Gün geçtikçe pazar payını arttıran firmamız kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve tüm özel sektörün ihtiyaçlarını geniş ürün yelpazesiyle rahatlıkla karşılayabilmektedir. Küreselleşen dünya pazarında döküm teknolojini ve iş geliştirme esaslarını yakından takip ederek, teknolojik olarak son yeniliklerle donatılmış üretim hattımız ve dökümhanemizle ham demiri üstün kaliteye sahip vanalara dönüştürmekteyiz.

Tüm üretim aşamalarının fabrikamız çatısı altında olması en büyük avantajımız olmakla beraber, satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışımız müşteri memnuniyeti açısından en önemli politikamızdır.

AR-GE departmanımızın yürüttüğü TÜBİTAK ve KOSGEB ortak projeleri ile günden güne emin adımlarla büyüyen ailemiz, çalışmalarını doktora seviyesindeki mühendis kadrosuyla, 3D modelleme ( CAD-CAM ), simülasyon ile bilgisayar ortamında gerçeğe en yakın sonuçlar almamızı sağlayan hesaplamalı akışkanlar dinamiği ( CFD ) ve dökümlerinizin daha sağlıklı çıkmasını sağlayan ( SOLİDCAST, FLOWCAST ) yazılımları eşliğinde sürdürmektedir.

ARKOÇ ailesi olarak sosyal sorumluluklarımızı kendimize görev bilip yaşadığımız evrene saygıyla, insanlığa hizmet etmekten onur duymaktayız.

o Şirketimizin faaliyet gösterdiği sektördeki rekabet ortamı, şirketimizi hedeflerine uyarlanmış ve istikrarlı bir şekilde öngörülen müşteri memnuniyeti ve performans sonuçlarını sağlayan etkin süreçlerin varlığını gerektirmektedir.

Dünya kalite standartlarında başarılı olabilmek için , teknolojiyi sürekli takip ederek sektörel gelişme ve iyileştirmeleri araştırarak eğitime önem verip , ürün ve hizmetlere uygulayıp adapte ederek ürün ve hizmet portföyünde yaratıcı ürün ve hizmetler sunmak ,
o Müşterilerimizin beklenti ve isteklerini tam olarak anlayıp geçerli standartlar ve mevzuatlar da belirtilen şartları uygulayarak müşteri memnuniyeti sağlamak ve satış sonrası desteğini aksatmaksızın vermek
o Sunduğumuz üründe kullanılan teknolojinin çevre uyumlu olmasında öncü olmak; çevreyi ve doğayı koruyup iyileştirici faaliyetleri destekleyerek çevre mevzuatına uymak ,
o Ürünü üreten çalışanlarımızın mesleki eğitimini teşvik etmek , güvenliğini sağlamak için yürürlükteki İSG mevzuatına uymak,
o Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışını şirket kültürümüzün temel unsurlarından biri olarak görmek
o Ürün kalitemizi çalışma ortamına bağlı olarak en üst seviyede tutmak, ülke menfaatleri doğrultusunda sürekli iyileştirmek ve geliştirmek, politikamızdır.
o Kuruluşumuzda enerji kullanımı ve tüketimi performansında EnYS’i sürekli iyileşme sağlamak
o Enerjiyle ilgili yasal şartları ve diğer yükümlülükleri uymayı
o Üretim ve tüm süreçlerimizin tasarım ve modifikasyonunda enerji performansını düşünmek
o Enerji verimli ürün ve hizmetleri etkin şekilde tedarik edip kullanmak
o Ürünlerimizde ve tüm süreçlerimizde enerji ve doğal kaynakların verimli kullanılması konusunda çalışanların ve toplumun bilincinin artırılması

Müşteri memnuniyetini ve güvenini sürekliğini sağlamak için araştırıcı sorgulayıcı çözümleyici düşünce yapısında değişen dünya koşullarında insani değerlere ve çevreye saygılı üretim anlayışına sahip; profesyonel çalışan kadrosuyla bilgiye ulaşarak, bilgiyi üreterek ve bilgiyi hayata dönüştürerek uluslar arası standartlara uygun ürünleri piyasaya sunmaktır.
Tüm çalışanlarımızın katılımlarıyla beraber istikrar içinde büyüyen, küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, bilim ve teknolojiden sürekli faydalanan kaliteli ürün, kaliteli hizmet anlayışı ile birlikte sektöre yön veren firmalardan olmaktır.